Wiadomości

Księgowa została oskarżona o kradzież 700 tysięcy złotych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prokuratura Rejonowa Gdańsk – Oliwa w Gdańsku aktem oskarżenia zakończyła śledztwo przeciwko kobiecie świadczącej między innymi usługi z zakresu księgowości. Oskarżonej zarzucono kradzież pieniędzy w kwocie przekraczającej 700 tysięcy złotych.

Kobieta prowadziła własną działalność gospodarczą. Zajmowała się działalnością rachunkowo-księgową oraz doradztwem podatkowym. Świadczyła także usługi z zakresu księgowości na rzecz dwóch firm. W związku z tym, posiadała dostęp do ich kont firmowych.

Jak ustalono, w okresie od sierpnia 2018 roku do lutego 2019 roku dokonała łącznie 94 przelewów z rachunków bankowych obsługiwanych firm na swoje rachunki na łączną kwotę przekraczającą 700 000 złotych.

Prokurator zarzucił kobiecie popełnienie przestępstwa z art. 278 § 1 k.k. w zw. z art. 294 § 1 k.k. w zw. z art. 12 k.k., to jest kradzieży mienia znacznej wartości. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności od jednego roku do 10 lat.

Przesłuchana w charakterze podejrzanej kobieta przyznała się do popełnienia zarzucanego jej przestępstwa. Złożyła wyjaśnienia, w których wskazała, że zdecydowała się na kradzież z uwagi na trudną sytuację finansową.

Na wniosek prokuratora Sąd tymczasowo aresztował kobietę. Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do Sądu Okręgowego w Gdańsku.

Grażyna Wawryniuk
Pf rzecznika Prasowego
Prokuratury Okręgowej w Gdańsku

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!