Świat Wiadomości Wiara

Ksiądz do papieża: niszczycie moją wspólnotę promując sodomitów!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Promując homoseksualizm, Ojcze Święty, ranisz mnie i moją parafię. Kiedy nie mówisz wyraźnie, bardzo utrudniasz mi zadanie kapłańskie” – napisał do papieża ojciec Joseph Illo z parafii “Gwiazdy Morza” z San Francisco.

Ksiądz katolicki z San Francisco opublikował list otwarty do papieża Franciszka, w którym oskarża go o krzywdzenie Kościoła poprzez promowanie homoseksualizmu. Nalegał też w nim, by papież wrócił do jasnego głoszenia Ewangelii. „Mój Ojcze Franciszku, muszę Ci powiedzieć, że utrudniasz mi pracę proboszcza” – twierdzi ksiądz Illo.

„Piszę do Was w duchu biblijnego słowa, którego wielokrotnie używaliście, aby zachęcić nas do swobodnego, odważnego i bez obawy, że będziemy się sprzeciwiać, wypowiadać się” – stwierdził ksiądz. „Proszę przyjąć następujące słowa, nie z Rzymu, ale z peryferii, od prostego proboszcza” – kontynuował.

Ojciec Illo zauważył, że pracuje „w jednej z podupadających parafii w San Francisco w Kalifornii, mieście, które szczyci się tym, że zrezygnowało z wiary w Boga”.

„W moim mieście wiara jest otwarcie wyśmiewana i atakowana, a moi parafianie walczą o prymat Jezusa. Większość członków ich rodzin, przyjaciół i współpracowników porzuciła wiarę chrześcijańską” – opisał. „Moi parafianie trzymają się prostych prawd naszej wiary, a zwłaszcza nauczania Kościoła o osobie ludzkiej”.

Dalej ojciec Illo stwierdził, że promowanie homoseksualizmu przez papieża Franciszka zaszkodziło jego owczarni i sprawiło, że jego praca jako proboszcza stała się „bardzo trudna”.

„Promując homoseksualizm, Ojcze Święty, ranisz mnie i moją parafię. Kiedy nie mówisz wyraźnie, bardzo utrudniasz mi zadanie kapłańskie” – napisał. „Powiedziałeś, że dwóch mężczyzn nie może «pobrać się» i że akty homoseksualne są złe, ale zachęcasz także biskupów, aby błogosławili związki osób tej samej płci”  – kontynuował.

Następnie opowiedział historię kobiety z jego parafii, która zawarła „małżeństwo” tej samej płci i przeszła samookaleczające operacje w celu bycia osobą transpłciową.

“Studentka z mojej parafii, która studiuje na uczelni należącej do jezuitów, „poślubiła” inną kobietę zgodnie z prawem Stanów Zjednoczonych. Później chirurgicznie usunęła piersi i macicę, aby wyglądać jak mężczyzna. Nienawidzi swojej matki za wychowanie jej na katoliczkę, a jej matka opłakuje stratę córki i potencjalnych wnuków. Ta kobieta – powiedział ojciec Illo Franciszkowi – „wskazuje na ciebie, Ojcze Święty” jako współwinnego tej sytuacji.

„Mówi, że pozwalacie na błogosławieństwa dla związków homoseksualnych w Niemczech i że faworyzujecie księży i ​​kardynałów, którzy promują stosunki homoseksualne. Wie, że na przewodnictwo Synodu wyznaczyliście europejskiego kardynała, który promuje związki homoseksualne” – napisał.

Papież Franciszek rzeczywiście zezwolił biskupom w Niemczech i innych krajach na zatwierdzanie „błogosławieństw” dla związków osób tej samej płci bez kary. Odmówił też powstrzymania „Drogi Synodalnej” niemieckich biskupów, która popiera „błogosławieństwa” osób tej samej płci oraz odrzuca katolickie nauczanie przeciwko homoseksualizmowi i ideologię gender.

Papież regularnie promuje także dysydenckich duchownych popierających LGBT, takich jak kardynał Robert McElroy z San Diego, ksiądz-aktywista pro-LGBT, o. James Martin SJ i kardynał Victor Manuel Fernández, nowy szef doktrynalny Watykanu, który zasygnalizował otwartość na homoseksualistów „błogosławieństwa”. Kardynał Jean-Claude Hollerich SJ z Luksemburga, którego Franciszek mianował generalnym sprawozdawcą swojego Synodu na temat synodalności, powiedział, że jego zdaniem nauczanie Kościoła na temat grzeszności sodomii jest „fałszywe”.

„Jesteś moim duchowym ojcem, papo Franciszku. Proszę, wiedzcie, że ranicie mnie i moją parafię” – zarzucił ojciec Illo, błagając go, aby „nauczał wyraźnie Ewangelii Jezusa Chrystusa w czasach wielkiego zamieszania i bólu”.

„Potrzebujemy, abyście nauczali prostej prawdy z pierwszej księgi Biblii, że Bóg stworzył nas jako mężczyznę i kobietę i dlatego ‛mężczyzna łączy się ze swoją żoną i oboje stają się jednym ciałem’” – podsumował. „Jeśli nie nauczycie tego jasno, my, proboszczowie, nie będziemy mogli dobrze ewangelizować naszego ludu, a wszyscy ludzie będą cierpieć”.

Papież Franciszek przyjął w swom pontyfikacie permisywne podejście do ideologii LGBT i wielokrotnie zaprzeczał katolickiemu nauczaniu na temat seksualności, co spowodowało powszechne zamieszanie w kwestii kwestii LGBT w Kościele. W liście opublikowanym przez Watykan w zeszłym tygodniu papież wydawał się upoważniać księży do „błogosławienia” związków homoseksualnych w oparciu o „roztropność duszpasterską”. Kongregacja Nauki Wiary jednak jednoznacznie potępiła tę decyzję

Papież Franciszek także kilkakrotnie popierał związki cywilne osób tej samej płci, co pozostaje w wyraźnej sprzeczności z doktryną katolicką, która uczy, że przepisy przyznające prawne uznanie związkom homoseksualnym są „poważnie niesprawiedliwe”.

Papież promował także liczne grupy i wydarzenia aktywistów LGBT, w tym konferencje organizowane przez o. Martina, w których uczestniczyli heretyccy mówcy popierający LGBT i tzw. transpłciowość. Przykładowo w 2020 roku Franciszek pochwalił argentyńską siostrę Monikę Astorgę Cremonę, zwaną „zakonnicą trans”, która prowadzi zespół apartamentów dla mężczyzn podających się za kobiety i ich partnerów seksualnych. W liście do Cremony nazwał jej zdezorientowanych płciowo klientów płci męskiej „twoimi dziewczynami”.

Tradycyjny Kościół katolicki naucza, że ​​wszelka aktywność seksualna poza małżeństwem jest poważnie grzeszna, a homoseksualizm jest „nieuporządkowanym”, „wewnętrznym złem moralnym” i „grzechem wołającym o pomstę do nieba”.

Na zdjęciu poglądowym: ksiądz Josepf Illo w trakcie Mszy Świętej.

Polecamy również: Zmarł 8-latek propagujący szczepienia dzieci na COVID. “Zawał serca”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!