Świat Wiadomości Żydzi

Zmarł 8-latek propagujący szczepienia dzieci na COVID. “Zawał serca”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wiadomość o śmierci Yonatana Erlichmana – 8-letniego chłopca, który pojawił się w propagandowym materiale wideo dotyczącym wirusa COVID-19, jest zaskakująca. Jaka była przyczyna jego zgonu?

Zmarł 8-letni Żyd propagujący szczepienia dzieci na COVID. Yonatan był synem doktora Iry Erlichmana, lekarza pracującego jako pediatra w szpitalu Hadassah we wschodniej Jerozolimie.

Okoliczności śmierci chłopca są  tragiczne. Yonatan doznał nagłego zatrzymania akcji serca w wannie na kilka godzin przed uroczystym rozpoczęciem obchodów Jom Kippur (żydowskiego nowego roku), 24 września br. Odpowiedź lekarzy i ratowników medycznych Magen David Adom (MDA) była szybka i zdecydowana. Przybyli na miejsce w ciągu kilku minut, rozpoczynając działania, aby zapewnić pilną opiekę medyczną i przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową, desperacko próbując uratować mu życie.

Mimo że udało się przywrócić mu tętno, Yonatan w poważnym stanie został przeniesiony do szpitala Hadassah w Mount Scopus.

W kolejnych dniach były chwile nadziei, gdy stan Yonatana się poprawiał. Przyjaciele, rodzina i życzliwi ludzie zgromadzili się, modląc się o jego powrót do zdrowia i oferując niezachwiane wsparcie rodzinie Erlichmanów w tym trudnym czasie. Ośmioletni chłopiec ostatecznie uległ jednak wyniszczającym skutkom zatrzymania krążenia.

Yonatan Erlichman wywarł trwały wpływ nie tylko na swoją rodzinę i społeczność, ale także na świadomość zdrowia publicznego. Trzy lata temu dr Ira Erlichman wraz z synem wnieśli znaczący wkład w powstanie rządowego, propagandowego filmu zachęcającego do szczepień dzieci przeciwko COVID-19.

Na filmie Yonatan, który miał wtedy zaledwie pięć lat, pojawił się wraz ze swoim ojcem, gdy przekazali kluczową wiadomość zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Film, wyprodukowany przez regionalną jednostkę rządową, stanowił część izraelskiego programu telewizyjnego „Shushki in the Land of Binyamin”.

“Shushki” – przyjazne dziecko biorące udział w programie, zadawało pytania, aby wywołać edukacyjne odpowiedzi prawdziwych ludzi.

W tym odcinku Yonatan Erlichman i jego ojciec wyjaśnili istotną kwestię: czy powinno się przyjąć szczepionkę przeciwko Covid-19, gdy stanie się ona dostępna dla dzieci. Oczywiście propagandowy materiał odpowiadał na to pytanie: TAK.

Materiał można obejrzeć tutaj:

Naturalnie, gdy tzw. szczepionki na COVID stały się dostępne dla dzieci. Yonatan został jedną z nich zaszczepiony.

​NASZ KOMENTARZ: Chyba już nikt z IQ wyższym od rozwielitki nie ma złudzeń co do tego, że nagłe zgody zawałowe młodych ludzi, a nawet dzieci, które szczepiły się na COVID, nie są żadnym przypadkiem. Ciekawe, czy doktor Ira Erlichman, który tak ochoczo wykorzystał syna do kampanii propagandowej i eksperymentu medycznego, dziś równie ochoczo stręczyłby dzieciom preparat zwany szczepionką.

Polecamy również: Państwa arabskie: winny jest Izrael i jego terror

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!