Felietony

Ks. Isakowicz-Zaleski: “Polska w setną rocznicę odzyskania niepodległości pokazuje, że nie jest państwem samodzielnym”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Dzisiejszą datę: 27 czerwca 2018 roku, mogę potraktować jak datę 4 czerwca 1992, kiedy dokonano tzw. nocnej zmiany rządu Jana Olszewskiego. Poszło wówczas o lustrację. Dziś mamy podobną sytuację – już nie w nocy, ale w dzień, w tempie absolutnie nienormalnym obóz rządzący wycofał się z dotychczasowych zapisów noweli ustawy o IPN i wespół z tzw. totalną opozycją, którą tak krytykował, dokonał wolty, jak uczyniono to 26 lat temu. Ustawa, która przeszła legalnie przez Sejm, Senat i została podpisana przez Prezydenta RP, została de facto zanegowana – powiedział w rozmowie z portalem PCh24.pl ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

– Sposób w jaki to zrobiono, pod presją trzech państw, które uważamy za sojusznicze: Stanu Zjednoczone, Izrael, Ukraina, jest skandaliczny i to przejdzie do smutnej historii Rzeczypospolitej. Niestety, Polska w setną rocznicę odzyskania niepodległości pokazuje, że nie jest państwem samodzielnym – podkreślił ks. Isakowicz-Zaleski.

Jak zauważył, to bardzo niebezpieczna postawa, która może tworzyć precedens, a za dzisiejszymi żądaniami, pójdą kolejne.

– To jest działanie terrorystów. Ten, gdy widzi, że pod wpływem groźby, szantażu władza ulega, to wykonuje kolejne kroki, a nie zatrzymuje się. I wydaje się, że siły, które zadziałały w tym wypadku też się nie zatrzymają i pojawią się kolejne roszczenia, choćby finansowe (patrz tzw. ustawa 447) – powiedział ks. Isakowicz – Zaleski.

Więcej:
http://www.pch24.pl/ks–tadeusz-isakowicz-zaleski–w-rocznice-odzyskania-niepodleglosci-wladza-pokazala-uleglosc,61227,i.html#ixzz5JeVPx5US

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!