Wiadomości

Ks. Isakowicz – Zaleski ostro o biskupie Pieronku

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Żyje sobie w luksusowym apartamencie na Wawelu na koszt Kościoła i jest oderwany od rzeczywistości — powiedział ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, komentując słowa emerytowanego biskupa Tadeusza Pieronka.

Dodał, że słowa Pieronka o tym, że w Polsce rodzi się faszyzm, są problemem jego sumienia, a nawet wewnętrznego rozdarcia, a nie problemem w Polsce.

Ks. Isakowicz-Zaleski dodał przy okazji, że Kościół od lat boryka się z problematycznymi wypowiedziami bp. Pieronka. Podkreślił, że nie chodzi tylko o to, że ma takie, a nie inne poglądy, ale również o to, że sieje zamęt, wykorzystuje swoją pozycję do prezentacji swoich poglądów.

– Jest biskupem emerytowanym, natomiast prezentuje się go jako przedstawiciela Kościoła. Należy jednak podkreślić, że on przedstawicielem Kościoła nie jest. To są jego prywatne wypowiedzi. Dzieje się bardzo źle, że Episkopat wciąż nie reaguje na nie i zostawia tę sprawę nierozwiązaną — zauważa kapłan.

Dodał, że wypowiedzi bp. Pieronka są skrajnie upolitycznione oraz świadczą o jego frustracji związanej z nienawiścią do pewnych ugrupowań.

– Stara się za wszelką cenę zaatakować konkretne osoby i postępuje w sposób niegodny posługi biskupa — powiedział ks. Isakowicz-Zaleski.

Podkreślił, że w Polsce nie ma faszyzmu, a grupy pokazywane np. przez TVN to margines marginesu i nie można do jednego worka wrzucać kilkunastu pomyleńców z członkami Ruchu Narodowego.

– Wszystkich ludzi, którzy mieli poglądy niezgodne z komunizmem wrzucano do worka pod hasłem „wrogowie Polski” czy „wrogowie socjalizmu”. Ksiądz biskup Pieronek używa tej samej manipulacji. Myślę, że to jest problem jego osobisty, jego sumienia, wewnętrznego rozdarcia, czy nawet konfliktu wewnętrznego, a nie problem w Polsce, bo takiego problemu w Polsce nie ma — wyjaśnia ks. Isakowicz-Zaleski.

Ksiądz Isakowicz-Zaleski ocenił, że przyszedł czas, żeby Nuncjatura Apostolska zajęła stanowisko ws. aktywności biskupa Pieronka.

– Niestety nie zajmuje. Szkoda — kwituje kapłan.

/doreczy.pl, wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!