Wiadomości Wiara

Ks. abp Marek Jędraszewski dotarł do Panamy z krakowską młodzieżą

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W piątek po południu ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski przybył do Panamy, aby towarzyszyć młodzieży archidiecezji podczas Światowych Dni Młodzieży 2019. Po przylocie przekazał na ręce ks. abp José Domingo Ulloa Mendiety relikwie krwi św. Jana Pawła II, które ofiarował ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Na lotnisku metropolitę krakowskiego powitała rodzina, która przyjmie go w swoim domu oraz polska delegacja z ks. bp. Markiem Solarczykiem przewodniczącym Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży Konferencji Episkopatu Polski.

Ksiądz arcybiskup wyruszył z Panamy w kierunku Monagrillo, gdzie Dni w Diecezji przeżywa większość pielgrzymów archidiecezji krakowskiej. Po kilkugodzinnej podróży o godz. 24.00 czasu lokalnego dotarł na miejsce. Mimo późnej pory w miejscu zakwaterowania na metropolitę czekało gorące powitanie. Przed domem, w którym spędzi czas do poniedziałku, zebrało się wielu wolontariuszy wraz z proboszczem parafii pw. św. Michała Archanioła, ks. Erikiem Miguelem Domínguezem Vegą.

Młodzież odśpiewała hymn Światowych Dni Młodzieży w języku hiszpańskim z fragmentami w języku polskim. Przyjazd metropolity krakowskiego został także uświetniony krótkim pokazem fajerwerków. Ks. abp Marek Jędraszewski, wzruszony tym gorącym przyjęciem, podziękował wolontariuszom za ich poświęcenie. Wyraził także radość, że będzie mógł przeżywać Dni w Diecezjach właśnie w Chitré. Proboszcz parafii powiedział, że dla mieszkańców Monagrillo jest wielkim zaszczytem, ale przede wszystkim szczęściem gościć biskupa Krakowa na swojej ziemi. Metropolita krakowski został również powitany przez gospodarzy a młodzi z Monagrillo wykonali jeszcze jeden utwór na cześć przybyłego gościa. Ks. abp Marek Jędraszewski, choć zmęczony wielogodzinną podróżą, podziękował im ponownie za entuzjazm i świadectwo wiary.

W sobotę w Chitré ks. bp Rafael Valdiviesio Miranda odprawi Mszę święta, która zgromadzi uczestników Światowych Dni Młodzieży z całej diecezji. Metropolita krakowski będzie koncelebrował Eucharystię. Po jej zakończeniu w mieście odbędzie się parada w tradycyjnych strojach, którą arcybiskup będzie podziwiał. Po południu natomiast ks. abp Marek Jędraszewski spotka się po raz pierwszy z młodymi archidiecezji krakowskiej w kościele parafialnym w Monagrillo, gdzie skieruje do nich słowa konferencji rekolekcyjnej.

Karolina Zając
Archidiecezja Krakowska

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!