Wiadomości Wiara

Abp Dzięga: Mamy świadomość, że ataki na chrześcijaństwo, w Polsce szczególnie na katolicyzm, nie są dziełem przypadku

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– W związku z dokonanymi w Polsce w pierwszych dniach maja profanacjami Wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej, naszej Matki i Królowej, a także profanacjami Krzyża oraz świątyń, idąc za głosem serca, po uważnym rozeznaniu natury tych czynów, także po wysłuchaniu szeregu opinii, w tym po konsultacji (a również za sugestią) Metropolity Częstochowskiego oraz Przewodniczącego Komisji Maryjnej Konferencji Episkopatu Polski Arcybiskupa Wacława Depo, wszystkich Was: Drodzy Księża, osoby życia konsekrowanego, członkowie wspólnot duszpasterskich, stowarzyszeń i ruchów katolickich wraz z rodzinami katolickimi i całym Ludem Bożym naszej Archidiecezji, proszę o włączenie odpowiednio do codziennych Waszych osobistych modlitw do końca miesiąca maja intencji przebłagalnej zarówno wobec Osoby Najświętszej Maryi Panny oraz wobec Osoby naszego Pana Jezusa Chrystusa – napisał w komunikacie ws. modlitwy przebłagalnej i nowenny ekspiacyjnej ks. abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński.

Ks. abp Andrzej Dzięga podkreślił, że ataki na chrześcijaństwo, w Polsce szczególnie na katolicyzm, nie są dziełem przypadku, ani – co do zasady – nie są spontaniczne.

– Jeśli w jakimś miejscu naszej Ojczyzny lub wobec określonej osoby dokonywane są czyny naruszające prawo polskie, przysługuje nam ochrona i obrona według odpowiednich przepisów prawa polskiego. Niezależnie jednak od tego wszyscy musimy stawić się wobec naszego Pana Jezusa Chrystusa i Jego Najświętszej Matki, z miłością przepraszając za grzech dokonanych profanacji i zawierzając na nowo nasze pokolenie oraz tych, którzy przyjdą po nas, opiece Świętych Patronów Ojczyzny, z Królową Korony Polskiej na czele – podkreślał ksiądz arcybiskup.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!