Kryzys migracyjny w USA, Kamala Harris unika dziennikarzy
Wiadomości

Kryzys migracyjny w USA, Kamala Harris unika dziennikarzy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wygląda na to, że w USA trwa właśnie kolejny kryzys migracyjny!

Jedną z pierwszych decyzji nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena było zablokowanie budowy muru na granicy z Meksykiem. Od tamtej pory w regionie przygranicznym panuje jednak kompletny chaos – czytamy na portalu TVP Info.

Dane z ostatniego miesiąca pokazują, że nielegalny ruch na tym obszarze utrzymuje się obecnie na poziomie najwyższym od dwóch dekad. „To blisko 270–procentowy wzrost w stosunku do średniej liczby kwietniowych zatrzymań podczas urzędowania administracji Trumpa” – zauważa „Washington Times”. Możemy mieć zatem do czynienia z poważnym kryzysem migracyjnym.

Z kolei powołując się na dane U.S. Customs and Border Protection (rządowej agencji zajmującej się przekraczaniem granic) „The Denver Post” dodaje, że kwiecień był drugim najgorszym miesiącem w historii pod względem zatrzymań nieletnich. W sumie w ręce służb wpadło bowiem 17 171 dzieci. Gorszy wynik odnotowano tylko raz – o zgrozo – miesiąc wcześniej, gdy w marcu liczbę nieletnich oszacowano na 18 960.

Chaos miał zostać szybko opanowany. Już pod koniec marca prezydent USA wyznaczył do zrealizowania tego celu swoją zastępczynię Kamalę Harris.

Od tamtego czasu mija właśnie 57 dni. „W tym czasie Kamala Harris nie odwiedziła regionu przygranicznego ani nie zorganizowała nawet konferencji prasowej na temat swojej roli kierownika administracji Bidena do przeciwdziałania kryzysowi migracyjnego” – donosi stacja Fox News.

Wiceprezydent USA przekonuje, że spotyka się w tej sprawie z urzędnikami z Ameryki Łacińskiej, m.in. przedstawicielami Gwatemali czy Meksyku. Jednak efektów jej pracy wciąż nie widać. Media obiegają za to statystyki kolejnych tysięcy nielegalnych przekroczeń granicy i zdjęcia dzieci, które błąkają się po południu Stanów Zjednoczonych.

Czytaj o poprzednim kryzysie migracyjnym:

Kryzys migracyjny w USA. Donald Trump zabrał głos

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!