Wiadomości

Kryzys migracyjny w USA. Donald Trump zabrał głos

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W lutym amerykańskie służby zatrzymały na południowej granicy ponad 100 tys. osób, co stanowi 28-proc. wzrost w stosunku do stycznia. Były prezydent Donald Trump nazwał zalew nielegalnych imigrantów ogólnokrajową katastrofą.

„Z dumą przekazaliśmy administracji Bidena najbezpieczniejszą granicę w historii. (…) Wszystko, co musieli zrobić, to utrzymać ten sprawnie działający system na autopilocie. Zamiast tego w ciągu zaledwie kilku tygodni administracja Bidena zamieniła narodowy triumf w ogólnokrajową katastrofę” – głosi oświadczenie Trumpa.

Nazwał on działania ministra bezpieczeństwa wewnętrznego (DHS) Alejandro Mayorkasa „żałosnymi i bezradnymi”. Jak podaje Fox News, Trump argumentował, że nawet ktoś o „ograniczonych zdolnościach Mayorkasa” powinien rozumieć, że jeśli nielegalnych imigrantów będzie się przechwytywać i uwalniać, to zjadą się tam z całego świata.

„Jedynym sposobem zakończenia kryzysu granicznego Bidena jest przyznanie się do całkowitej porażki i przyjęcie niezwykle skutecznej, sprawdzonej polityki Trumpa. (…) Nigdy nie powinni byli tego powstrzymywać. Powodują śmierć i ludzką tragedię” – ocenił były amerykański przywódca.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!