Wiadomości

Krystian W., znany jako “Krystek” lub “łowca nastolatek”, ma elektroniczną bransoletę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Krystian W., znany jako “Krystek” lub “łowca nastolatek”, z tak zwaną bransoletą. Jak dowiedział się reporter RMF FM Kuba Kaługa, mężczyzna, który wczoraj opuścił więzienie po odsiedzeniu 3 lat za gwałt na nastolatce, został objęty elektroniczną kontrolą miejsca pobytu. “Krystek” wciąż jest oskarżony o kilkadziesiąt przestępstw seksualnych, głównie na nastolatkach. Skazany został także nieprawomocnym wyrokiem za internetowe, seksualne propozycje wobec dziewczynek.

Krystiana W. wyszedł ma wolność, bo sądy – kolejne rejonowy w Wejherowie i okręgowy w gdańsku – uznały, że nie ma konieczności stosowania tymczasowego aresztowania wobec mężczyzny. Oprócz tego, że kończył on odsiadywać karę za gwałt na 17-latce, oskarżony jest o liczne przestępstwa seksualne, którymi padły 33 młode kobiety, w większości nastolatki, także takie, które nie ukończyły 15. roku życia.

Jak nieoficjalnie dowiedział się reporter RMF FM Kuba Kaługa, mężczyzna mimo zakończenia odbywania kary więzienia, został objęty stałym dozorem elektronicznym. Dodatkowo musi przejść psychoterapię. Decyzję tę 16 listopada, a więc już po odrzuceniu prokuratorskich wniosków o ponowne tymczasowe aresztowanie Krystiana W., podjął Sąd Rejonowy w Wejherowie.

– Dyrektor Aresztu Śledczego w Wejherowie wniósł o zastosowanie wobec skazanego Krystiana W. środka zabezpieczającego w postaci terapii. Sąd biorąc pod uwagę okoliczności sprawy uznał za celowe stosowanie również elektronicznej kontroli miejsca pobytu. Środki te są niezbędne dla zapewnienia prawidłowego funkcjonowania skazanego w społeczeństwie po odbyciu kary oraz zapobieżenia popełnieniu przez niego ponownie przestępstwa – mówi w odpowiedzi na pytania RMF FM sędzia Tomasz Adamski, rzecznik Sądu Okręgowego w Gdańsku. Jak podkreślił, tak zwany środek zabezpieczający ma związek z odsiedzianym już wyrokiem, a nie innymi przestępstwami, za które odpowiada Krystian W.

– Środek taki może być orzeczony do zakończenia wykonania kary, a jest wykonywany po jej odbyciu przez skazanego. Celem jest minimalizacja zagrożenia dla porządku prawnego i poprawa funkcjonowania w społeczeństwie – mówi Adamski.

czytaj też:

Łowca nastolatek, Krystian W. ps. „Krystek”, wyszedł dziś na wolność

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!