Wiadomości

Policjanci z Podlasia zatrzymali kolejne sześć osób pomagających przy nielegalnym przekraczaniu granicy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na 3 miesiące sąd aresztował 2 mężczyzn, którzy przewozili 5 obywateli Syrii, nielegalnie przebywających w Polsce. 30 i 34-latek usłyszeli zarzut pomocnictwa w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy. Decyzją sądu trafili na 3 miesiące do aresztu.

W piątek rano, policjanci z Łodzi, pełniący służbę w powiecie augustowskim, zatrzymali pod Sztabinem do kontroli forda. Pojazd jechał od granicy z Białorusią w kierunku Augustowa. Za kierownicą forda siedział 30-letni mieszkaniec Ostródy, a na miejscu pasażera jego o 4 lata starszy znajomy, również mieszkaniec Ostródy. Z tyłu w samochodzie siedziało 5 mężczyzn, jak się okazało obywateli Syrii. Funkcjonariusze ustalili również, że przekroczyli oni nielegalnie granicę.

Wszystkie osoby z forda zostały zatrzymane. Policjanci zapewnili migrantom posiłek i przekazali funkcjonariuszom Straży Granicznej. Dwaj mieszkańcy Ostródy, usłyszeli już zarzut pomocnictwa w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy. Decyzją sądu trafili na 3 miesiące do aresztu.

Z kolei wczoraj podlascy policjanci zatrzymali 6 osób w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Zatrzymani to: 2 obywatele Uzbekistanu i po jednym obywatelu Kazachstanu, Turcji, Sri Lanki i Polski. W sumie chcieli oni przewieźć 23 osoby.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!