Wiadomości

Krwawy zamach na kościół katolicki. Nie żyje co najmniej 50 osób

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W zamachu na kościół katolicki, do którego doszło dziś w stanie Ondo na południowym zachodzie Nigerii, zginęło co najmniej 50 osób, w tym kobiety i dzieci. – Modlę się za ofiary tego ataku, boleśnie doświadczone podczas mszy świętej – powiedział papież Franciszek, cytowany przez agencję Reutera.

Jak donoszą lokalne media nigeryjskie, napastnicy strzelali do wiernych i zdetonowali ładunki wybuchowe w kościele. Lekarz ze szpitala w mieście Owo poinformował o co najmniej 50 ofiarach śmiertelnych. Prezydent Nigerii Muhammadu Buhari potępił zamach, nazywając go haniebnym.

Z kolei gubernator stanu Ondo Oluwarotimi Akeredolu skrócił swoją podróż do stolicy kraju, Abudży, po czym wrócił na południowy zachód kraju, by przeprowadzić dochodzenie w sprawie ataku. – Zaangażujemy wszelkie dostępne środki, aby wytropić napastników i zmusić ich, by zapłacili za swoje czyny — stwierdził Akeredolu.

W Nigerii, będącej najludniejszym krajem Afryki, często dochodzi do zamachów na tle religijnym i porwań dla okupu, dokonywanych przez uzbrojone gangi. Ataki takie, skutkujące śmiercią wielu cywilów, mają miejsce głównie na północy i północnym wschodzie kraju, gdzie działa fundamentalistyczna islamska bojówka Boko Haram. W południowo-zachodniej części państwa ataki na obiekty kultu były dotąd rzadkością.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!