Wiadomości

Kreml: Ukraina przygotowuje się do natarcia na Donbasie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rzecznik prasowy prezydenta Rosji Władimira Putina Dmitrij Pieskow, stwierdził, że Ukraina przygotowuje się do operacji ofensywnych w Donbasie

– Kijów koncentruje ogromne siły i środki na linii kontaktowej na Donbasie, co wskazuje na przygotowania do działań ofensywnych – powiedział dziennikarzom w poniedziałek rzecznik rosyjskiego prezydenta Dmitrij Pieskow.

“Rzeczywiście, władze ukraińskie koncentrują ogromną ilość sił i środków na granicy z samozwańczymi republikami na linii kontaktu. Istotnie, charakter tej koncentracji wskazuje na przygotowanie do działań ofensywnych i rzeczywiście takie są. teraz zagrożenie – stwierdził Pieskow.

Agencja RIA Novosti zamieściła nadto materiał, w którym możemy przeczytać, iż w pododdziałach Pierwszej Samodzielnej brygady Pancernej, w batalionach czołgów 53. i 54. Brygad Zmechanizowanych, 58. Samodzielnej Brygady Piechoty Zmotoryzowanej Sił Zbrojnych Ukrainy zawieszono urlopy dla całego personelu, dowódcom nakazano przebywanie w tymczasowych punktach dyslokacji. Kierowcy i strzelcy są wypisywani ze szpitali przed terminem. Do batalionów czołgów przybyły komisje z dowództw brygad w celu skontrolowania stanu przygotowania uzbrojenia i sprzętu wojskowego, sprawdzenia montażu elementów ochrony dynamicznej na czołgach, uzupełniania amunicji i paliwa.

„Uzyskano wiarygodne informacje o przybyciu czterdziestu żołnierzy z Trzeciego Samodzielnego Pułku Sił Specjalnych, którzy wcześniej byli szkoleni pod okiem instruktorów z Wielkiej Brytanii w 142. Ośrodku Szkoleniowym MTR” – twierdzą przedstawiciele DNR, na których powołuje się RIA Novosti.

Dodano, że przedstawiciel resortu obrony miał dodać, że na linię rozgraniczenia na Donbasie przybyły samobieżne systemy rozminowywania UR-77, poszczególne pododdziały i grupy szturmowe są wzmacniane przenośnymi zestawami UR-83P, które są w stanie wykonać przejścia w polach minowych o szerokości od 6 do 14 metrów. Rozpoczęto także przerzuty jednostek 28. brygady Sił Zbrojnych Ukrainy z rejonu Odessy.

Rosjanie ewidentnie są zdeterminowani, by przeprowadzić atak na Ukrainę. Nawet się specjalnie nie silą, by pretekst brzmiał jakoś szczególnie wiarygodnie…

35 Armia Ogólnowojskowa uderzy z podstaw wyjściowych na Białorusi wprost na Kijów?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!