Gospodarka Wiadomości

Kowno kupuje trolejbusy w firmie “Solaris”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kowieńska zajezdnia trolejbusowa za 29,4 mln euro kupi 85 nowych trolejbusów polskiej firmy Solaris. Nowe pojazdy zastąpią trolejbusy marki Škoda, który jeżdżą ulicami miasta od prawie 25 lat – poinformowała kowieńska zajezdnia.

Krzysztof Kowalski, dyrektor Solaris Bus & Coach S.A. na kraje bałtyckie, podczas uroczystości podpisanie umowy wskazał, że „jest to największy kontrakt spółki”. – Żadne inne europejskie miasto nie zamówiło takiej liczby trolejbusów – powiedział.

– Miasto nigdy dotąd nie dokonało tak masowej wymiany pojazdów komunikacji publicznej – zaznaczył radny Kowna Andrius Palionis.

Pierwsze nowe trolejbusy do Kowna dotrą latem przyszłego roku. Kowno do 2022 r. zamierza też wymienić cały swój tabor autobusowy.

Pojazdy komunikacji miejskiej Solaris jeżdżą też w Wilnie i Poniewieżu. Od kwietnia po litewskiej stolicy jeździ 150 autobusów Solaris, a do końca roku dołączy do nich 41 trolejbusów Solaris Trollino 12.

Solaris Bus & Coach, który jest jednym z ważniejszych producentów autobusów miejskich, międzymiastowych, specjalnych, trolejbusów i tramwajów w Europie, od kilkunastu lat regularnie bierze udział w przetargach na zakup środków transportu publicznego na Litwie.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!