Felietony

Ks. Kneblewski o „Klerze”: “Nie muszę wchodzić do szamba, żeby wyrobić sobie zdanie”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Nie byłem i nie zamierzam kiedykolwiek obejrzeć „Kleru”. Nie będę finansował czegoś co szkaluje kościół. To jest bluźnierstwo. Jestem oburzony, że ten film był finansowany z moich pieniędzy – powiedział ks. prałat Roman Kneblewski, który był gościem red. Marcina Bąka w programie „Wolne Głosy” w Telewizji Republika.

Film „Kler” wzbudza wielkie emocje w Polsce. Przeciwnicy i zwolennicy spierają się ze sobą na multum argumentów. Wszystkie media „grzeją” tematem od kilku tygodni. Co jednak powiedział sam ksiądz Kneblewski?

– Nie byłem i nie zamierzam kiedykolwiek obejrzeć „Kleru”. Nie będę finansował czegoś co szkaluje kościół. To jest bluźniercze – chociażby parodia Ostatniej Wieczerzy. Jestem oburzony, że ten film był finansowany z moich pieniędzy. Ten film pokazuje nieprawdę. Nie muszę wchodzić do szamba, żeby wyrobić sobie zdanie. Sam smród mnie odstrasza.

– Ludzie w swojej masie często łykają haczyk. Dziwię się katolikom, że udają się na coś takiego (…) Toczy się walka. To jest walka o być albo nie być. Siły ciemności będą robiły wszystko, żeby uniemożliwić ludziom zbawienie. Chcą zniszczyć kościół. Aby zniszczyć kościół, trzeba zniszczyć kapłanów – mówił ks. Kneblewski.

– Teraz jest ta sama walka z kościołem, tylko innymi metodami niż w II wojnie światowej. Księża są ośmieszani, są rzucane potwarze… Ksiądz pedofil. To jest absolutna i totalna bzdura! Wśród księży nie powinno być ani jednego pedofila. Ale te przypadki są marginalne! To jest niecałe pół promila – podkreślał.

– Kapłani muszą żyć zgodnie z powołaniem, oddać się modlitwie. Wierni nie mogą dać się nabierać na takie rzeczy. Ile było rzuconych oszczerstw na kapłanów, a 90 proc. było fałszywych? Niestety ta łatka do nich przylgnęła.

– Od początku był czynnik ludzki w kościele. On nie był idealny. Pan Bóg ma jednak władzę nad kościołem i nie dopuści do zepsucia. Jeżeli 1/12 episkopatu powołana przez samego Jezusa Chrystusa zdradziła, to nie ma co się dziwić, że teraz są kapłani, którym nie zależy nie dobru kościoła – zakończył ks. prałat.

/Telewizja Republika/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!