Wiadomości

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Liczba potwierdzonych od początku epidemii koronawirusa zakażeń na Mazowszu przekroczyła już 900. Z danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wynika, że w ciągu ostatniej doby odnotowano kolejne 93 przypadki – z czego 39 w Warszawie. W tym samym czasie zmarło pięć osób.

Zmarli to: dwie kobiety w wieku 46 i 51 lat oraz 77-letni mężczyzna, wszyscy leczeni w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym, a także dwóch mężczyzn w wieku 66 i 89 lat, którzy byli hospitalizowani w Szpitalu MSWiA w Warszawie.

Dotychczas – według danych WSSE – w związku z zakażeniem koronawirusem na Mazowszu zmarło 19 osób (aktualne dane przedstawione przez jednostkę w sobotę popołudniu).

Liczba osób zakażonych w województwie mazowieckim wynosi obecnie 901 (wzrost o 93), a w Warszawie – 266 (wzrost o 39).

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie poinformowała ponadto, że aktualnie liczba osób objętych kwarantanną domową wynosi 17 586. Nadzorem epidemiologicznym objęto natomiast 7 355 osób.

Z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem w szpitalach na Mazowszu przebywa 856 osób, z czego 36 trafiło do nich w ciągu ostatniej doby.

Do tej pory odnotowano osiem przypadków ozdrowieńców. Wykazały je stacje w Warszawie, Kozienicach, Mińsku Mazowieckim i w Otwocku.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!