Wiadomości

Już ponad 300 tys. wykrytych przypadków koronawirusa w Stanach Zjednoczonych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Co najmniej 8476 osób zmarło w Stanach Zjednoczonych z powodu koronawirusa – wynika z najnowszych danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore w stanie Maryland. Sobota była kolejnym już w USA dniem z ponad tysiącem ofiar śmiertelnych Covid-19.

W Stanach Zjednoczonych zdiagnozowano do soboty ponad 300 tys. przypadków koronawirusa z ogólnej liczby ok. 1,1 mln na świecie. Oznacza to, że mniej więcej co czwarta osoba chora na COVID-19 mieszka w Stanach Zjednoczonych.

Do najciężej dotkniętego koronawirusem w Ameryce stanu Nowy Jork napłynęła w dwóch ratach pomoc z Chin. Prezydent Donald Trump zapowiedział, że w niedzielę i poniedziałek nadejdzie kolejne wsparcie z Waszyngtonu.

Pod względem liczby ofiar śmiertelnych USA plasują się obecnie na trzecim miejscu, po Włoszech i Hiszpanii. Według prognoz Białego Domu, COVID-19 może spowodować od 100 tys. do 240 tys. zgonów w Stanach Zjednoczonych przy zachowaniu obecnych ograniczeń. Szczyt epidemii – jak przewidują rządowe modele – ma w USA przypadać na połowę kwietnia.

Czytaj też:

Ponad tysiąc zgonów z powodu zarażenia koronawirusem w ciągu ostatniej doby we Francji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!