Wiadomości

Koronawirus nie może przeszkodzić Francuzkom w dokonywaniu aborcji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

We francuskich szpitalach gigantyczna mobilizacja w związku z koronawirusem. Zwolniono, łóżka, przełożono terminy wszystkich operacji poza najbardziej pilnymi etc. Ale oczywiście aborcje są wykonywane jak w normalnym czasie – informuje na twitterze Adam Gwiazda.

Minister zdrowia francuskiego rządu Olivier Véran poinformował wczoraj, że liczba zgonów spowodowanych zakażeniem koronawirusem wzrosła do 860, z czego 186 zmarło w ciągu ostatnich 24 godzin. Liczba osób, u których potwierdzono zakażenie, wzrosła o 3,8 tys. – do 19.856 osób, z których 2.082 przebywa na oddziałach intensywnej terapii.

Sytuacja jest dramatyczna, ale są sprawy, które dla francuskiej lewicy pozostają priorytetem i nawet koronawirus niczego tu nie zmieni. Minister zdrowia podkreśla więc, że „w czasie pandemii koronawirusa dysponowanie kobiet ich ciałami nie jest zakwestionowane” i zaznacza, że szpitale ws. aborcji mają zapewnić ich ciągłość.

„Rząd francuski chciał uspokoić i poinformować o dalszym dostępie kobiet do antykoncepcji i dobrowolnym przerywaniu ciąży pomimo zakłóceń spowodowanych epidemią koronawirusa” – podkreślają media.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!