Wiadomości

Kornel Morawiecki spocznie na Powązkach Wojskowych w Warszawie; pogrzeb będzie miał charakter państwowy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Podjęto decyzję, że Kornel Morawiecki spocznie na Powązkach Wojskowych w Warszawie; pogrzeb będzie miał charakter państwowy – poinformował we wtorek szef KPRM Michał Dworczyk. Dodał, że do czasu pogrzebu premier Mateusz Morawiecki nie będzie prowadził kampanii wyborczej.

Dworczyk zapytany został we wtorek w programie Tłit WP, o to jak będzie wyglądała teraz końcówka kampanii, podkreślił, że premier był bardzo związany ze swoim zmarłym w poniedziałek ojcem.

“Przez te najbliższe dni w sposób oczywisty pan premier będzie wyłączony z kampanii. Teraz będziemy przygotowywać się do uroczystości pogrzebowych. To będzie oczywiście pogrzeb państwowy” – poinformował. “Do czasu pogrzebu premier na pewno nie będzie prowadził kampanii” – dodał Dworczyk.

Dopytywany, czy wiadomo kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Kornela Morawieckiego, szef KPRM powiedział, że ostatecznie zapadła decyzja, że “miejscem spoczynku będzie Warszawa”.

“Natomiast, jeśli chodzi o datę i godzinę, to takie decyzje zapadną w najbliższym czasie i będziemy o nich informować” – powiedział Dworczyk. Dopytywany, czy Kornel Morawiecki zostanie pochowany na Powązkach odpowiedział: “Tak, to będą Powązki Wojskowe”.

/Telewizja Republika/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!