Wiadomości

Blisko 100 tys. zł dla Abdullaha bigamisty za wypas kóz, z których ponad połowa… zdechła

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Podległy stołecznemu ratuszowi Zarząd Zieleni zapłacił ponad 96 tys. zł za wypas kóz i owiec na warszawskiej wyspie. Zdechła ponad połowa spośród liczącego przeszło 60 sztuk stada. Projekt „Usuwania roślinności na terenie wyspy przy Moście Gdańskim poprzez wypas zwierząt” zlecono Dagestańczykowi Rustamowi Khaybulaewowi, znanemu jako Abdulia bigamista (Abdullah to religijne imię Khalbulaewa).

Z zeznań Khaybulaewa wynika, że martwe zwierzęta kazano mu zakopywać – tak postąpiono w 25 przypadkach. Osiem kolejnych wrzucono do Wisły. 18 z 30 pozostałych przy życiu kóz jest w bardzo złym stanie.

Zgodnie z założeniami projektu, w okresie od 1 maja do 30 października kozy miały zjadać trawę, umożliwiając w ten sposób nadrzecznym ptakom budowę gniazd. O sprawie pisaliśmy tutaj:

Tragiczny koniec proekologicznego projektu stołecznego Zarządu Zieleni

– U mnie z przepisami jest wszystko OK. No może tak na 80 proc. – powiedział w ubiegłym roku w wywiadzie dla stołecznej „Gazety Wyborczej” Khaybulaew, który w Polsce mieszka od ponad 10 lat.

– Miałem z tego kupę kasy. U was też tak robili. Tylko u nas wybuchła wojna. Zaangażowałem się, byłem poszukiwany listem gończym. Wojnę przegraliśmy, więc uciekłem do Polski. Dostałem status uchodźcy i się urządziłem. Prowadzę gospodarstwo ze zdrową żywnością – cytuje go „Wyborcza”.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!