Wiadomości

Straciła pracę, bo wiele lat temu napisała, że “homoseksualizm nie jest właściwy”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Chrześcijańska aktorka Seyi Omooba straciła główną rolę w produkcji „The Color Purple” po tym, jak twórcy odkryli, że wiele lat temu napisała w mediach społecznościowych, że homoseksualizm nie jest „właściwy”. Aktorka oświadczyła brytyjskim mediom, że planuje pozwać zarówno teatr, jak i swoich byłych agentów.

Seyi Omooba pozwie Curve Theatre w Leicester i Global Artists do sądu za naruszenie umowy i dyskryminację religijną. Omooba, która miała odgrywać główną rolę w musicalu Celie, wyraziła otwarcie swoją opinię w 2014 we wpisie na Facebooku, wpis upubliczniono ponownie w marcu tego roku.

„We wszystkich mediach społecznościowych zawsze publikuję artykuły o Bogu lub Piśmie Świętym” – wyjaśniła w filmie na YouTube. – „Wiedzieli, że jestem chrześcijanką i znali moją postawę wobec małżeństwa, mojej wiary, Boga… w wielu różnych sprawach o których mówi Biblia.”

„Nadal nie mogę w to uwierzyć, to była ogromna okazja – coś, czego nie myślałam, że kiedykolwiek osiągnę – i pamiętam, jak reżyser castingu powiedział mi: „bądź bardzo ostrożna, gdzie pójdziesz dalej, ponieważ masz bardzo nieobrobiony talent” – mówiła aktorka.

/niezalezna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!