Wiadomości

Fikcyjne faktury na szkolenia, doradztwo i analizy finansowe – kolejni zatrzymani

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Trzech przedsiębiorców zatrzymanych przez CBA w związku ze śledztwem dotyczącym wystawiania i dystrybucji fikcyjnych faktur.

Funkcjonariusze stołecznej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali trzech przedsiębiorców z Gdańska i okolic Łodzi w związku ze śledztwem dotyczącym wystawiania i dystrybucji fikcyjnych faktur dających podstawę do uszczuplenia należności skarbowych.

Zatrzymane osoby brały udział w wystawieniu blisko 300 fikcyjnych faktur na szereg usług z zakresu: obsługi komputera, szkolenia, doradztwa, koordynacji transportu, konsultingu i analizy finansowej, które opiewały na kwotę około 3 mln zł. Zatrzymanym postawiono zarzuty pomocnictwa do wystawiania nierzetelnych faktur i poświadczania nieprawdy.

Śledztwo w tej sprawie to już pięć realizacji, w trakcie których zatrzymano ponad 25 osób. Jak na razie prokurator postawił zarzuty związane z procederem wystawiania fikcyjnych faktur na kwotę ponad 56 mln zł.

Przedsiębiorcy, którzy wykorzystywali fikcyjne faktury w swojej działalności biznesowej zgłosili się z własnej woli do właściwych urzędów skarbowych, aby uregulować uszczuplenia podatkowe. Jest to bez wątpienia efekt śledztwa prowadzonego przez funkcjonariuszy warszawskiej Delegatury CBA.

Sprawa jest złożona, wielowątkowa i może skutkować dalszymi zatrzymaniami, o czym w kolejnych komunikatach.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!