Wiadomości

Kontrola CBA w szkole policji w Szczytnie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Agenci CBA prowadzą kontrolę w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Sprawdzana jest przebudowa krytej strzelnicy, na którą wydano ponad 4 mln zł. To nie pierwszy raz, kiedy CBA wchodzi do szkoły policji w związku z inwestycjami.

Kontrolę prowadzi białostocka delegatura CBA.

— Sprawdzamy realizację inwestycji pn. „Wykonanie w formule zaprojektuj i wybuduj przebudowy strzelnicy krytej zlokalizowanej na terenie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz pełnienie nadzoru autorskiego nad jego realizacją” — informuje Piotr Kaczorek z biura prasowe CBA.

Agenci zabezpieczyli już dokumentację związaną z przebudową strzelnicy, którą wykonano w latach 2015-2017. Inwestycja była niezbędna do prawidłowego funkcjonowania szkoły. Strzelnica, na której ćwiczyli policjanci, nie spełniała norm unijnych, jeśli chodzi o stężenie ołowiu i w 2014 roku została zamknięta. Studenci na zajęcia praktyczne ze strzelania musieli dojeżdżać autokarem do Olsztyna lub Ostródy. Teraz wartą 4,2 mln zł inwestycją zainteresowało się CBA.

Według informacji portalu tvp.info, Biuro interesuje się przede wszystkim wyborem wykonawcy, który sam miał zaprojektować i wykonać modernizację strzelnicy. Agenci sprawdzają, czy przy budowie zostały wykorzystane nowe materiały czy też stare, które opisane zostały jako nowe. Ponadto sprawdzają cenę, za jaką przebudowano strzelnicę.

Kontrola, jak wynika z informacji przekazanych nam przez CBA, potrwa do końca sierpnia.

— Potwierdzamy, że trwa u nas kontrola CBA, ale o szczegóły proszę pytać Biuro — mówi Marek Piotrowski, rzecznik WSPol w Szczytnie.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!