Wiadomości

Konsul Węgier w Berehowie uznany za persona non grata na Ukrainie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Konsul węgierski w Berehowie uznawany uznany został za persona non grata na Ukrainie. Jak poinformowano w służbie prasowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy, dziś poinformowano o tym węgierskiego ambasadora na Ukrainie Ernina Keshkena.

Ambasadorowi Węgier na Ukrainie wręczono dziś notę stwierdzającą, że zgodnie z artykułem 23 Konwencji Wiedeńskiej o Stosunkach Konsularnych z 1963 r., „w związku z działalnością niezgodną ze statusem urzędnika konsularnego”, konsul węgierski z konsulatu w Berehowie powinien opuścić terytorium Ukrainy w ciągu najbliższych 72 godziny

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy wyraziło przy tym oczekiwanie, że strona węgierska powstrzyma się od wszelkich wrogich kroków wobec Ukrainy i jej urzędników i od naruszania ukraińskiego prawa.

Ponadto Ministerstwo Spraw Zagranicznych stwierdziło we wręczonej nocie, iż uważa obywateli ukraińskich pochodzenia węgierskiego za czynnik jednoczący stosunki między oboma państwami i wzywa do tego samego węgierskich partnerów.

Czytaj też:

Rośnie napięcie na linii Kijów – Budapeszt /film/

/unian.ua/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!