Polska Wiadomości

Koniec ułatwień dla imigrantów? Rząd wycofuje się z projektu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Z ustaleń “Dziennika Gazety Prawnej” wynika, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych wycofało się po cichu z prac nad rozporządzeniem przewidującym rozpatrywanie bez kolejki wniosków wizowych cudzoziemców ze spacjalistyczną wiedzą np. informatyków czy elektryków.

Koniec ułatwień dla imigrantów. Rząd miał po cichu wycofać się z projektu rozporządzenia, który ułatwiał legalizację pobytu w Polsce dla imigrantów zarobkowych. To dobra wiadomość, choć najprawdopodobniej wiąże się wyłącznie z kampanią wyborczą partii PiS, której przyjmowanie imigrantów, zwłąszcza po niedawnej rebelii we Francji, wyjątkowo nie służy.

Wycofanie się z prac nad nowelizacją oznacza niewielki odwrót od polityki migracyjnej ułatwiającej “Januszom biznesu” dostęp do taniej siły roboczej z krajów trzeciego świata. –Chcielibyśmy wiedzieć, czy planowane są jakiekolwiek alternatywne rozwiązania w tym zakresie – powiedziała zatroskana obrotem spraw Nadia Kurtieva, ekspertka w departamencie pracy korporacji pracodawców Lewiatan.

NASZ KOMENTARZ: Wycofanie się z prac nad rozporządzeniem to dobra wiadomość. Oby jednocześnie wycofano się z projektu ułatwień w nadawaniu wiz obywatelom krajów muzułmańskich i afrykańskich. Niestety obawiamy się, że są to tylko ruchy pozorowane, olbiczone na przeczekanie okresu dyzmokratycznej kampanii wyborczej. Po jesiennym festiwalu z wrzucaniem karteczek do urn, polityka imigracyjna najpewniej wróci na stare tory. Polska będzie nadal zalewana falami obcych kulturowo imigrantów, którzy prędzej czy później zrobią nam tutaj powtórkę z Francji i Szwecji.

Polecamy również: Imigranci obmacywali polskie dzieci w Bytomiu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!