Wiadomości

Kongres USA wyraził zgodę na sprzedaż Polsce 32 samolotów F-35

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Kongres USA wyraził zgodę na sprzedaż Polsce 32 najnowocześniejszych samolotów F-35. To jeden z ostatnich kroków przed zawarciem kontraktu, jednak nie koniec naszej pracy. Będziemy twardo negocjować, aby osiągnąć jak najkorzystniejszą cenę” – poinformował na twitterrze minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Szef MON Mariusz Błaszczak, goszcząc w czerwcu br. w „Salonie politycznym Trójki”, powiedział, że polscy piloci są jednymi z najlepszych, w związku z czym powinni mieć do dyspozycji najnowocześniejszy sprzęt.

– A takim są właśnie myśliwce F-35. Dają one przewagę temu wojsku, które je posiada. To ze względu na wykonanie ich w takiej technologii, która gwarantuje, że te maszyny nie są widziane przez radary i przełamują bariery dostępu, jeżeli chodzi o przeciwnika – podkreślił szef MON.

Mariusz Błaszczak wspomniał też wtedy, że odwiedził bazę lotniczą Eglin na Florydzie, gdzie stacjonują myśliwce F-35, tam też znajduje się centrum treningowe dla pilotów tych samolotów.

– Przekonałem się, widząc tę bazę, że dają one naprawdę przewagę. Te maszyny stanowią mózg systemu obronnego i odstraszają agresora – zaznaczył.

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!