Wiadomości

Konferencja rektorów zapowiada odpowiedzialność dyscyplinarną za krytykę ideologii LGBT

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) zapowiada sankcje dyscyplinarne dla naukowców, którzy, jak prof. Aleksander Nalaskowski skrytykują ideologię LGBT.

Portal wpolityce.pl przypomina, że wiceprzewodniczącym KRASP jest prof. Andrzej Tretyn, rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, który podjął skandaliczną decyzję o zawieszeniu prof. Nalaskowskiego za publikację felietonu w tygodniku „Sieci”.

– Wyrażamy głęboki sprzeciw wobec działalności tych członków wspólnoty akademickiej, którzy używają języka przywołującego najciemniejsze karty historii Polski i świata — możemy przeczytać w stanowisku Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) dotyczącym zachowania podstawowych wartości w debacie publicznej. Pod listem podpisał się przewodniczący KRASP prof. Jan Szmidt, rektor Politechniki Warszawskiej.

Jak wskazuje portal wpolityce.pl, pismo to wskazuje, że pod pozorem troski o poziom debaty naukowcy o konserwatywnych poglądach będą prześladowani i szykanowani, jak to ma miejsce w przypadku m.in. prof. Jacka Bartyzela i prof. Aleksandra Nalaskowskiego. W stanowisku KRASP wskazał sankcje, jakie będą grozić naukowcom.

– Czyny takie powinny bezwarunkowo podlegać odpowiedzialności dyscyplinarnej w naszych uczelniach — podkreśla KRASP.

Zdaniem rektorów stanowisko jest odpowiedzią na nasilający się konflikt części społeczeństwa, „która uznaje prawo osób o orientacji LGBT do wolności osobistej”, z grupami, które uznają to za „niezwykle wrogą ideologię”.

Więcej:
https://wpolityce.pl/polityka/465422-konferencja-rektorow-zapowiada-sankcje-za-krytyke-lgbt

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!