Wiadomości

Konfederacja: Domagamy się uznania ambasador Mosbacher za persona non grata w Polsce!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Posłowie Konfederacji domagają się uznania ambasador USA w Polsce, Georgette Mosbacher, za persona non grata.

Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego, przypomniał na konferencji prasowej z udziałem posłów koła Konfederacja, że ostatnia aktywność ambasador Stanów Zjednoczonych nie jest pierwszym tego rodzaju wybrykiem. Odnotował on bowiem aż dziewięć ingerencji G. Mosbacher bezpośrednio publicznych, które są publicznie znane. Z tych dziewięciu wystąpień godzących w polski porządek prawny i polityczny pięć dotyczy stacji TVN jako medium kontrolowanego przez kapitał amerykański. Winnicki zwrócił uwagę, że tego rodzaju aktywność narusza zapisy konwencji wiedeńskich i z tego powodu władze RP winny uznać ambasador USA za persona non grata.

– Pani Mosbacher regularnie, notorycznie i z premedytacją łamie konwencję wiedeńską, mieszając się do spraw wewnętrznych i do polskiej debaty publicznej, do polskich dyskusji, również polskich sporów – powiedział Robert Winnicki na konferencji prasowej, przywołując konkretne zapisy wspomnianego dokumentu.

– Art. 9 ust. 1. „Państwo przyjmujące może w każdym czasie i bez obowiązku uzasadnienia swojej decyzji, zawiadomić państwo wysyłające, że szef misji, bądź którykolwiek z członków personelu dyplomatycznego misji, jest persona non grata albo że którykolwiek inny z członków personelu misji jest osobą niepożądaną” – cytował Winnicki.

– Dzisiaj nadszedł czas, żeby powiedzieć, że akurat pani Mosbacher powinna być osobą niepożądaną i persona non grata w Polsce – stwierdził polityk Konfederacji i zaapelował do polskiego rządu. – Wzywamy rząd do zdecydowanej reakcji w tej sprawie. Wzywamy rząd, żeby przestał chować głowę w piasek i przestał udawać, że pani Mosbacher nie zachowuje się jak gubernator w Polsce, bo niestety w ten sposób ambasador USA się dzisiaj zachowuje – kontynuował Winnicki.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!