Wiadomości

Konfederacja dogania Platformę Obywatelską. Komentarz Winnickiego…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Robert Winnicki w zabawny sposób skomentował najnowszy sondaż, w którym Konfederacja zaczyna doganiać Koalicję Obywatelską.

W najnowszym sondażu pracowni IBRiS, który został przeprowadzony na zlecenie “Rzeczpospolitej” Konfederacja zanotowała znaczący wzrost poparcia i zbliżyła się niebezpiecznie blisko do Koalicji Obywatelskiej. Sojusz Platformy i Nowoczesnej najnowszym badaniu może liczyć zaledwie na 13 proc. poparcia, podczas gdy na Konfederację planuje głosować 10,3 proc. ankietowanych. To znaczący progres w porównaniu z poprzednim badaniem, w którym miała 6,9 proc.

Do najnowszych badań opinii publicznej odniósł się Robert Winnicki we wpisie na Facebooku. Polityk nawiązał do sytuacji polskiej reprezentacji na Mistrzostwach Europy w piłce nożnej, którymi żyje znacząca część społeczeństwa.

„Mamy lepszą sytuację niż nasi piłkarze w grupie. Platformę bierzemy właściwie walkowerem. Hołownia ma drużynę napompowaną ponad realny potencjał, niezaprawioną – wystarczy presja w pierwszej połowie i wymiękną” – napisał Winnicki.

Polityk Konfederacji nie kryje, że największym wyzwaniem będzie rządząca Zjednoczona Prawica, jednak i tutaj nie ma wątpliwości, że jego formacja odniesie sukces. „Kaczyński jest jeszcze jak kiedyś Niemcy w piłce ale i na niego znajdziemy sposób” – dodał.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!