Polska Wiadomości

Konfederacja dogania w sondażach Koalicję Obywatelską

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak możemy przeczytać na portalu kresy.pl Konfederacja odnotowała spory wzrost poparcia w ostatnim sondażu IBRiS dla dziennika „Rzeczpospolita” – podała w poniedziałek Polska Agencja Prasowa.

Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w minioną niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość (występujące wraz z Porozumieniem i Solidarną Polską). Na partię rządzącą chce obecnie zagłosować 34,7 proc. badanych – niespełna 1 punkt procentowy więcej niż w maju br. Jak komentuje ‘Rz”, PiS „broni swojego stanu posiadania”, ale nie widać efektu obietnic związanych z Polskim Ładem. W związku z tym należy oczekiwać mobilizacji polityków partii rządzącej i ich wizyt w terenie – pisze dziennik.

Na drugim miejscu w sondażu IBRiS umocniła się Polska 2050. Ugrupowanie Szymona Hołowni może liczyć w czerwcu br. na co piątego wyborcę (20,2 proc.) W porównaniu z majem notowania Polski 2050 wzrosły o 1,6 pp. „Rz” zauważyła, że wzrost ten odbył się bez spektakularnych akcji ze strony najmłodszego ugrupowania na polskiej scenie politycznej.

Po utracie 1,6 pp. przez Koalicję Obywatelską i wzroście notowań Konfederacji o 3,4 pp., oba ugrupowania dzieli obecnie zaledwie 2,7 pp. Na KO chce obecnie głosować 13 proc. badanych, a na Konfederację 10,3 proc. Za ugrupowaniem Janusza Korwin-Mikkego i Krzysztofa Bosaka znalazła się Lewica, która utraciła 1,3 pp. poparcia. Jej obecny wynik to 9,1 proc.

Do Sejmu dostałoby się jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe – Koalicja Polska z 5,1 proc. W porównaniu z majem koalicja z ludowcami na czele zyskała 0,2 pp. co pozwoliłoby jej minimalnie przekroczyć próg wyborczy.

Tej siły już nie zatrzymacie…

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!