Świat Wiadomości

Koncern Google był zmuszony zapłacić Australii kwotę 326 mln dolarów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl koncern Google zawarł z australijskim fiskusem ugodę, w ramach której zapłacił w 326,7 mln dolarów zaległych podatków. Kwota obejmuje zobowiązania z 10 lat. Wcześniej australijski urząd skłonił do do uregulowania podatków także Microsoft, Apple i Facebooka w łącznej wysokości 1,25 mld dolarów australijskich.

Podziel się komentarze 0 fot. materiały prasowe O ugodzie zawartej pomiędzy Australian Taxation Office (ATO) a Google poinformował Reuters. Według doniesień w ramach porozumienia amerykański koncern zapłacił zaległe podatki w kwocie 481,5 mln dol. australijskich, co w przeliczeniu oznacza 326,7 mln dol. amerykańskich.

Obecna ugoda dotyczy zaległości fiskalnych od 2008 do końca 2018 r. Śledztwo australijskiego urzędu rozpoczęło się w 2015 r., przez kilka miesięcy pomiędzy Google a ATO trwały negocjacje w sprawie rozstrzygnięcia sprawy. Astralijski fiskus pochwalił się, że wcześniej udało mu się odzyskać zaległości podatkowe także od innych firm technologicznych – Microsoftu, Apple i Facebooka w łącznej wysokości 1,25 mld dol. australijskich.

W III kwartale 2019 roku holding Alphabet zanotował 20-proc. wzrost przychodu, ale jego zysk netto zmalał o ponad 2 miliardy dolarów. Większość przychodu wygenerował należący do Alphabet koncern Google, który w ciągu kwartału osiągnął 33,9 miliarda dolarów wpływów z reklam.

Jak widać można z sukcesami walczyć z wielkimi koncernami.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!