Wiadomości

Komisja Europejska znów straszy Polskę: „Polska ma czas do 19 listopada

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Otrzymaliśmy list od I prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf i przyjęliśmy go do wiadomości – powiedziała PAP rzeczniczka Komisji Europejskiej Mina Andreewa, dodając, że Polska ma czas do 19 listopada na przekazanie Komisji informacji o podjętych środkach.

– Zgodnie z postanowieniem wiceprezesa Trybunału z dnia 19 października Rzeczpospolita Polska ma czas do 19 listopada na przekazanie Komisji informacji o środkach podjętych w celu wykonania zarządzenia = wskazała rzeczniczka.

Trybunał Sprawiedliwości UE zdecydował 19 października o zastosowaniu tzw. środków tymczasowych i zawieszeniu stosowania przepisów ustawy o SN dotyczących przechodzenia w stan spoczynku sędziów, którzy ukończyli 65. rok życia. TSUE chciał m.in., by sędziowie, którzy w świetle nowych przepisów już zostali przeniesieni w stan spoczynku, zostali przywróceni do orzekania.

– W zawiadomieniu prezes Gersdorf poinformowała, że 19 października wszyscy sędziowie SN objęci zakresem działania środków tymczasowych zostali zawezwani do podjęcia obowiązków służbowych w SN i do końca października 22 sędziów stawiło się w Sądzie Najwyższym, a części z nich już przydzielono sprawy do rozpoznania – poinformował wczoraj Krzysztof Michałowski z zespołu prasowego SN.

/niezalezna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!