Wiadomości

Komisja Europejska zadowolona z aktu kapitulacji polskiej strony

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Komisja jest usatysfakcjonowana zmianami w ustawie o SN, dokładnie w kierunku, w którym prosiliśmy – powiedziała rzeczniczka KE Mina Andreewa. Zastrzegła, że zmiany muszą zostać jeszcze potwierdzone, gdy zakończony zostanie proces legislacyjny.

Podobnie wypowiedziała się również komisarz ds. rynku wewnętrznego i przemysłu Elżbieta Bieńkowska. Oceniła ona, że zmiany te są bardzo pozytywne.

– Trzeba podkreślić, że wycofanie się rządu z części działań, i to z części działań, które sam rząd w uzasadnieniu do nowego prawa uznał za łamiące zasady państwa prawa, jest czymś bardzo pozytywnym – powiedziała Bieńkowska, która dodała jednak, że KE będzie się przyglądała kolejnym etapom procesu legislacyjnego.

Wraz z Bieńkowską w konferencji prasowej wziął udział wiceszef KE Jyrki Katainen, który stwierdził, że zagraniczni inwestorzy mieli rozmawiać z nim o „znaczących problemach w systemie praworządności w Polsce” martwiąc się, „czy jeśli sprawa trafi do sądu, to dojdzie do sprawiedliwego procesu”.

Według Katainena KE bardzo często otrzymuje pytania w tej sprawie.

– Sytuacja zatruwa środowisko inwestycyjne. To szkodzi zatrudnieniu i wzrostowi gospodarczemu – stwierdził eurokrata.

Czytaj też:

Sejm przyklepał akt kapitulacji i uchwalił nowelizację ustawy o SN

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!