Wiadomości

Komisja Europejska zabrała głos w sprawie “turystyki szczepionkowej” do Rosji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rzecznik Komisji Europejskiej Eric Mamer odradzał w poniedziałek podróże do Rosji w celu zaszczepienia się preparatem Sputnik V.

– Komisja Europejska i państwa członkowskie pracują nad zielonymi zaświadczeniami szczepień, które będą głównie bazować na szczepionkach autoryzowanych przez EMA. Oznacza to, że sprawa wszystkich innych szczepionek pozostanie otwarta do dyskusji państw członkowskich. Jeśli chcecie podróżować po Europie, kiedy zaświadczenia szczepień zaczną obowiązywać, to korzystniejsze będzie trzymanie się szczepionek zaaprobowanych przez EMA – ostrzegł Eric Mamer.

– Obserwujemy większe dostawy szczepionek. Pozwala nam to uważać, że cel, jakim jest zaszczepienie 70 proc. dorosłej populacji do końca lata, jest osiągalny – powiedział rzecznik Komisji ds. zdrowia Stefan De Keersmaecker.

– Zawsze podkreślaliśmy, że szczepionki znajdujące się w naszym portfolio zostały sprawdzone pod względem skuteczności i bezpieczeństwa przez Europejską Agencję Leków (EMA). Akceptacja EMA oznacza, że mamy gwarancję skuteczności i bezpieczeństwa – podkreślił.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!