Wiadomości

Nowa Zelandia zakaże palenia tytoniu urodzonym po 2004 roku?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nowa Zelandia przestawiła szereg propozycji, które mają na celu zakazanie palenia następnemu pokoleniu. Rząd chce, aby kraj uwolnił się od nałogu papierosowego do 2025 roku. Jednym z pomysłów jest między innymi wprowadzenie zakazu sprzedaży papierosów osobom urodzonym po 2004 roku.

Plany Nowej Zelandii obejmują stopniowe podwyższanie wieku legalnego palenia papierosów, co ostatecznie może doprowadzić do wprowadzenia zakazu sprzedaży papierosów osobom urodzonym po 2004 roku. W praktyce uczyniłoby to palenie nielegalnym dla tego pokolenia.

Rozważano także znaczące obniżenie dopuszczalnego poziomu nikotyny w wyrobach tytoniowych, zakaz stosowania filtrów, ustalenie minimalnej ceny tytoniu oraz ograniczenie miejsc, w których można sprzedawać takie wyroby.

– Potrzebujemy nowego podejścia – powiedziała minister zdrowia dr Ayesha Verrall. – Około 4500 Nowozelandczyków umiera każdego roku z powodu tytoniu i musimy poczynić przyspieszone postępy, aby móc osiągnąć cel jakim jest wolność od dymu do 2025 roku – dodała.

Więcej:

https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/210419567-Nowa-Zelandia-zakaze-palenia-tytoniu-urodzonym-po-2004-roku.html?

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!