Wiadomości

Komisja Europejska w ramach wojny totalnej przeciwko Polsce wytacza kolejne działa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Komisja Europejska może złożyć do TSUE pozew w związku ze specustawą o budowie przekopu Mierzei Wiślanej. Chodzi o dostęp do sądów. Formalnie trwa procedura o naruszenie unijnego prawa.

„Prawo regulujące rozwój tego projektu (tj. przekopu Mierzei) jest przedmiotem postępowania przeciwnaruszeniowego, które zostało wszczęte w 2016 r. ponieważ nie zezwala ono polskim sądom na sprawdzenie, czy projekty takie jak omawiany są realizowane zgodnie z prawem” – podały źródła w Komisji Europejskiej w przesłanym RMF FM oświadczeniu.

Polskie władze przesłały w maju zeszłego roku odpowiedzi na wątpliwości KE, jednak nie usatysfakcjonowały one Brukseli.

„Pomimo, że projekt widocznie posuwa się do przodu polskie władze jak dotąd nie zastosowały się do porad Komisji dotyczących działań, jakie należy podjąć, aby podążać właściwą ścieżką proceduralną” – informują źródła w Komisji Europejskiej. 20 grudnia 2018 r.

Komisja Europejska zaapelowała do polskich władz o wstrzymanie prac do czasu, aż zostaną rozwiązane obawy dotyczące właściwej oceny oddziaływania na środowisko.

„Na dzień dzisiejszy, mimo że procedura przeglądu nie została zakończona, realizacja projektu jest kontynuowana” – czytamy w oświadczeniu.

Jak nieoficjalnie ustaliła dziennikarka RMF FM, Komisja zamierza sięgnąć po najcięższy oręż jakim dysponuje czyli –  pozew do TSUE.

„Ponieważ polskie władze nie usunęły braków w prawie, a sytuacje takie jak ta ilustrują ich ciągłe szkodliwe konsekwencje, Komisja rozważy kilka opcji skutecznego rozwiązania tej sytuacji” – brzmi oficjalny komunikat.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!