Wiadomości

Obrzydliwe słowa prezydenta Izraela: “Wielu Polaków pomagało mordować Żydów”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje „Times of Israel”, prezydent Riwlin podczas rozmowy z Andrzejem Dudą ponownie oskarżył Polaków o to, że podczas II wojny światowej pomagali Niemcom mordować Żydów.

Skandaliczne słowa miały paść w poniedziałek podczas spotkania z polskim prezydentem.

„Prezydent Reuven Rivlin podczas spotkania ze swoim polskim odpowiednikiem Andrzejem Dudą wystrzelił najnowszą salwę w sporze między dwoma narodami o współudział Polaków ws. przemocy antyżydowskiej podczas i po II wojnie światowej” – czytamy na stronie „Times of Israel”.

Riwlin co prawda potwierdza, że Polska walczyła z Niemcami w czasie wojny, jednak dodaje, że wielu Polaków „było obojętnych, albo nawet pomagało Niemcom mordować Żydów”.

Prezydent Izraela stwierdził, że chociaż to Niemcy byli architektami holokaustu, to „inni w Europie, którzy pomagali”, muszą „wziąć na siebie odpowiedzialność”. Jego zdaniem Niemcy przeprowadzając ludobójstwo uzyskały „znaczną pomoc” od innych narodów.

Riwlin ponadto zaprosił Andrzeja Dudę do Izraela, aby przedyskutować stosunki i współpracę między dwoma państwami. Jego zdaniem między Polską i Izraelem istnieje „nierozerwalna więź”.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!