Wiadomości

Kolejny sondaż: Kto zwycięży w wyborach prezydenta Rzeszowa?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kandydat opozycji Konrad Fijołek prowadzi w wyścigu o fotel prezydenta Rzeszowa. Drugi jest Marcin Warchoł, a trzecia Ewa Leniart – wynika z sondażu przeprowadzonego przez Centrum Badań Marketingowych Indicator na zlecenie portalu DoRzeczy.pl.

Pracownia Indicator zapytała mieszkańców Rzeszowa, na kogo zagłosują w przedterminowych wyborach prezydenckich, zaplanowanych na 13 czerwca.

Liderem sondażu jest kandydat opozycji Konrad Fijołek, na którego wskazało 39 proc. ankietowanych. Na drugim miejscu uplasował się popierany przez byłego prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca Marcin Warchoł z wynikiem 20 proc.

Podium zamyka kandydatka PiS i wojewoda podkarpacki Ewa Leniart z poparciem na poziomie 15 proc. Czwarty i ostatni w zestawieniu, ale z nie aż tak dużą stratą do miejsca premiowanego awansem do drugiej tury, jest Grzegorz Braun z Konfederacji, na którego chce głosować 14 proc. respondentów.

12 proc. badanych nie wie, na kogo oddać swój głos. Najprawdopodobniej więc dojdzie do drugiej tury, przy czym o ile największe szanse na to, by się w niej znaleźć mają Fijołek i Warchoł, to pozostali kandydaci nie są wcale bez szans, by o to powalczyć…

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!