Wiadomości

Gowin dołączy do Hołowni? “Jest w tej chwili w trudnym momencie”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Jarosław Gowin jest w tej chwili w trudnym momencie, na jakimś zakręcie politycznym, w którym (…) musi oszacować straty, które wyrządził mu Adam Bielan, musi zobaczyć na ile został wykrwawiony – skomentował na portalu wp.pl Szymon Hołownia spekulacje dotyczące ewentualnego dołączenia do niego obecnego wicepremiera.

Zdaniem wielu komentatorów, Porozumienie Jarosława Gowina jest w Zjednoczonej Prawicy, ale jakby obok. Gdy PiS proponowało na rzecznika praw obywatelskich Piotra Wawrzyka, gowinowcy sugerowali Lidię Staroń. Gdy PiS poparło Lidię Staroń, Porozumienie wsparło innego kandydata. Z kolei zdaniem części polityków, Gowin negocjował z opozycją (m.in. z PSL) możliwość utworzenia rządu technicznego.

Teraz po stronie opozycji główne skrzypce zaczyna jednak grać Polska 2050. W związku z tym portal wp.pl zapytał Szymona Hołownię, czy przyjąłby Gowina w swoje szeregi. Lider Polski 2050 ocenił, że Gowin musi najpierw „zobaczyć na ile został wykrwawiony”.

– Ile szabel ma w różnych wariantach – podkreślił Szymon Hołownia. Dodał, że jeśli kiedyś „uda mu się porozmawiać z Jarosławem Gowinem, to będą się nad tym zastanawiać”.

Szef Polski 2050 ocenił, że Gowin jako polityk wchodzący w skład Zjednoczonej Prawicy „bardzo ostrożnie kontaktuje się z inną stroną sceny politycznej”.

– Natomiast nam on nie spędza snu z powiek – zapewnił. Hołownia dodał, że budząc się rano nie myśli o tym, czy Gowin się w końcu określi i zdecyduje, czy chce współpracować z PiS czy z opozycją.

– Jak on wreszcie powie, po której stronie chce być, jak on wreszcie się zdecyduje, jaką politykę chce robić, jak wreszcie się zdecyduje, czy chce razem ze Zjednoczoną Prawicą odejść do historii czy może historię Polski tworzyć, to będziemy mieli o czym rozmawiać – stwierdził Hołownia.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!