Wiadomości

Kolejny pracownik Spółki Restrukturyzacji Kopalń zatrzymany przez CBA

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejnego pracownika bytomskiego oddziału Spółki Restrukturyzacji Kopalń. To już drugie zatrzymanie w ciągu ostatnich tygodni.

Funkcjonariusze katowickiej Delegatury CBA zatrzymali inspektora nadzoru inwestorskiego w SRK SA – Kopalni Węgla Kamiennego “Centrum” Oddział w Bytomiu. Czynności przeprowadzono na Śląsku. Był to efekt kolejnych ustaleń przeprowadzonych w związku z toczącym się postępowaniem dotyczącym korupcyjnego procederu przy udzielaniu zleceń i dokonywaniu odbioru prac budowlanych.

Śledztwo prowadzone jest przez CBA pod nadzorem Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach. Zatrzymana usłyszała zarzuty korupcyjne. Sąd uwzględnił wniosek Prokuratury i zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Na początku grudnia do tej sprawy funkcjonariusze CBA zatrzymali inspektora nadzoru inwestorskiego. Mężczyznę ujęto bezpośrednio po przyjęciu łapówki w kwocie 30 tys. zł. Przedstawione dotychczas obojgu podejrzanym zarzuty dotyczą przyjęcia ponad 180 tys. zł. nienależnych korzyści majątkowych.

Apelujemy do wszystkich osób, które mogą być zamieszane w korupcyjny proceder i które wręczyły korzyść majątkową – istnieje możliwość skorzystania z tzw. klauzuli niekaralności wynikającej z art. 229 par. 6 kk. Należy powiadomić o tym fakcie, zanim organ o nim się dowiedział i ujawnić wszystkie istotne okoliczności przestępstwa.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!