Polska Wiadomości

Kolejny pijany Ukrainiec rozbijał się samochodem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Do trzech lat więzienia grozi nieodpowiedzialnemu 28-letniemu “uchodźcy” z Ukrainy, który kierował osobowym oplem mając 2 promile alkoholu w organizmie. Obcokrajowiec – Ukrainiec – został zatrzymany przez policjantów do kontroli drogowej w Raciążu przy ulicy Płockiej. Jego auto zostało odholowane na parking, a on sam trafił do policyjnej celi.

Kolejny pijany Ukrainiec rozbijał się samochodem. – W czwartek, przed godziną 23 policjanci z raciąskiego komisariatu patrolując teren miasta, na ul. Płockiej zauważyli samochód osobowy marki Opel. Styl jazdy kierującego wskazywał na to, że może być pod wpływem alkoholu. Mężczyzna jechał całą szerokością jezdni – podała komisarz Kinga Drężek-Zmysłowska z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku.

– W czasie kontroli drogowej okazało się, że to 28-letni obcokrajowiec. Czuć było od niego alkohol, a do tego miał on duże problemy z wysławianiem się i utrzymaniem równowagi. Badanie alkomatem wskazało w jego organizmie prawie 2 promile alkoholu – dodała.

Ukrainiec w wieku poborowym został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

– Auto, którym kierował, odholowano na strzeżony parking. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grożą mu nawet 3 lata więzienia i co najmniej kilkuletni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych – podsumowała rzecznik prasowa.

NASZ KOMENTARZ: Jak zwykle w takich sytuacjach, domagamy się przekazania Ukraińca do jego ojczyzny. Tam będzie mógł wykazać się brawurą przeciwko rosyjskim żołnierzom, a nie jak dotychczas – przeciwko polskim cywilom.

Polecamy również: Europejczycy chcą wykluczenia Izraela z Igrzysk Olimpijskich

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!