Wiadomości

Kolejny lewicowy polityk został oskarżony o pedofilię

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Były szef Partii Radykalnej Lewicy i minister za rządów socjalistycznych prezydentów Francji Mitteranda i Hollande’a został oskarżony o pedofilię. To kolejne afera tego typu, która dotyka nad Sekwaną lewicę – informuje Najwyższy Czas.

Jean-Michel Baylet znalazł się na celowniku prokuratury w Paryżu. To były sekretarz stanu, a później minister z lat 1984–1993. Był też ministrem planowania przestrzennego i obszarów wiejskich w gabinecie Manuela Vallsa od 2016 do 2017. To także były senator i mer Valence d’Agen.

Obecnie stawiane są mu zarzuty „gwałtu” i „napaści seksualnej” na nieletnią. Chodzi o dziewczynkę w wiekuj 15 lat, a śledztwo wszczęto 9 czerwca 2020 r. Media podają, że 25 lutego Baylet był ej sprawie przesłuchiwany przez policjantów z jednostki ochrony nieletnich.

Polityk jest obecnie szefem grupy medialnej „La Dépêche du Midi”. Jego adwokaci podają, że ich klient zaprzeczył zarzutom. Gwałt miał mieć miejsce 41 lat temu. Prokuratura paryska wszczyna podobne dochodzenia, chociaż oskarżenia o przemoc seksualną wobec nieletnich bywają już jak w tym przypadku przedawnione.

Chodzi o ustalenia, na wszelki wypadek, czy pedofile nie popełniali podobnych czynów w ostatnich czasach. W ostatnich czasach obowiązuje inne podejście do pedofilii, która była latami na lewicy tolerowana.

Więcej:
https://nczas.com/2021/03/02/kolejny-lewicowy-polityk-oskarzony-o-pedofilie-warto-porownac-z-halasem-wokol-takich-przypadkow-w-kosciele/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!