Wiadomości

Neumann płacił sejmowymi pieniędzmi za biżuterię, alkohol i pizzę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Super Express” dotarł do treści zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez szefa klubu POKO Sławomira Neumanna, jakie do prokuratury skierowało CBA. Oprócz opisanej już w mediach sprawy niejasności w oświadczeniu majątkowym, agenci szczegółowo wyliczają, na co polityk wydawał pieniądze zasilające konto jego biura poselskiego. To biżuteria, restauracje, czy alkohol.

„Jak ustaliło CBA, Sławomir Neumann opłacał zakupy, które nie mają za wiele wspólnego z działalnością parlamentarną! Odwiedził choćby stołeczny salon biżuterii, gdzie zostawił 248 zł, a w jednym ze sklepów z ubraniami wydał łącznie ponad 500 zł. Przed świętami w 2014 roku płacił zaś za kosmetyki w ekskluzywnych perfumeriach. Agenci namierzyli też m.in. transakcję w starogardzkiej Galerii Alkoholi na kwotę 325,72 zł czy rachunki w restauracjach sięgające jednorazowo ponad 300 zł! Polityk wydał też 58 zł w popularnej pizzerii” – wylicza „Super Express”.

Co na to Neumann? Twierdzi, że wszystko jest w porządku. „Nigdy nie było możliwości rozliczenia takich wydatków. Jeżeli ktoś zapłaci kartą za coś, co nie jest w biurze poselskim do rozliczenia, musi to oddać” – powiedział “Super Expressowi” lider polityków POKO.

A co z odsetkami? Każdy chciałby mieć przy sobie awaryjną linię kredytową na nagłe wydatki w pizzerii czy u jubilera. Zwykli Polacy za rządów Neumanna i spółki w takich sytuacjach musieli prosić o chwilówkę.

/Centrum Medialne/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!