Wiadomości

Kolejni zatrzymani w śledztwie dotyczącym ustawiania przetargów w Krakowie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Agenci CBA zatrzymali kolejne dwie osoby do sprawy krakowskich nieruchomości. Chodzi o ustawianie przetargów oraz obiecanie i wręczanie łapówek.

Kolejne dwie osoby w rękach agentów CBA z Krakowa. Zatrzymani wręczali łapówki w zamian za korzystne dla nich rozstrzygnięcie przetargów na wykup i wynajem atrakcyjnych lokali w Krakowie. Właściciel sieci restauracji obiecywał wręczenie 100 tysięcy złotych, z czego wręczył 20 tys. zł. pośrednikowi. Ten zobowiązał się do załatwienia w instytucjach samorządowych szybki i korzystny dla przedsiębiorcy wykup atrakcyjnego, krakowskiego lokalu. Druga z zatrzymanych osób wręczyła 10 tysięcy złotych łapówki. W zamian oczekiwała odpowiedniego ukierunkowania aukcji na wynajem interesującego jej lokalu, usytułowanego w ścisłym centrum Krakowa, nieopodal Rynku.

Zatrzymane osoby trafiły do Prokuratury Okręgowej w Krakowie, gdzie usłyszały zarzuty o charakterze korupcyjnym.

Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi śledztwo dotyczące powoływania się na wpływy m.in. w administracji samorządowej oraz w Zarządzie Budynków Komunalnych w Krakowie i podejmowania się bezprawnego pośrednictwa w załatwianiu najmu lub kupna mieszkań i lokali użytkowych usytuowanych w atrakcyjnych częściach Krakowa.

W 2018 r. śledczy CBA zatrzymali do sprawy 7 osób.

/Temistokles Brodowski, CBA/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!