Wiadomości

Kolejni zatrzymani w śledztwie dotyczącym Józefa Piniora

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Trzy osoby zatrzymane przez CBA. To nowe wątki śledztwa prowadzonego od 2015 r., do którego zatrzymano wcześniej m.in. byłego senatora RP Józefa P. oraz Jarosława W. – asystenta senatora.

Funkcjonariusze wrocławskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali trzech przedsiębiorców z Dolnego i Górnego Śląska. Wszyscy zamieszani są w proceder korupcyjny dotyczący powoływania się na wpływy w instytucjach publicznych w zamian za korzyść majątkową w postaci różnych kwot pieniędzy. Jest to nowy wątek, tego toczącego się od 2015 roku śledztwa. Tym razem chodzi o wręczenie korzyści majątkowych, bądź też ich obietnicę przedkładaną Jarosławowi W., powołującemu się na wpływy we wrocławskich instytucjach publicznych, w zamian za jego ,,pomoc” w załatwieniu różnych spraw prowadzonych w urzędach.

Wcześniej w ramach toczącego się śledztwa agenci CBA zatrzymali czternaście osób, w tym byłego senatora RP VIII kadencji Józefa P. oraz jego asystenta – Jarosława W.

Wszyscy zatrzymani przez CBA zostaną przewiezieni do Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu, gdzie usłyszą zarzuty.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!