Wiadomości

Kolejne zatrzymania w związku z aferą korupcyjną w warszawskich wodociągach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Agenci stołecznej delegatury CBA zatrzymali kolejne dwie osoby w śledztwie dotyczącym korupcji w warszawskich wodociągach. Chodzi o nieprawidłowości przy realizacji przetargów publicznych. Zatrzymani to pracownik wodociągów z Sosnowca i były kierownik sieci kanalizacyjnej z Gliwic.

Fakt zatrzymania potwierdził w rozmowie z portalem tvp.info rzecznik Biura Temistokles Brodowski. Przypomniał, że sprawa dotyczy podejrzenia przyjęcia łapówek w zamian za rozstrzygnięcie przetargów publicznych, realizowanych na rzecz firmy ze Śląska.

– Wśród zatrzymanych znaleźli się zastępca kierownika ds. sieci kanalizacji sosnowieckich wodociągów oraz był kierownik działu sieci kanalizacji gliwickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji – mówi Brodowski. Dodaje, że obaj mieli przyjąć „kilkadziesiąt tysięcy złotych łapówki”.

Rzecznik Biura wskazał, że śledztwo, które nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Warszawie „ma dynamiczny charakter”.

Dwa dni temu agenci warszawskiej delegatury Biura w tej samej sprawie zatrzymali Dyrektora pionu Wsparcia w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji oraz dwóch przedsiębiorców ze Śląska.

Brodowski dodał, że zatrzymany dyrektor jest teraz podejrzany o przyjęcie co najmniej 130 tys. zł łapówki.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!