Wiadomości

Kolejna osoba zatrzymana za przekręty na VAT, powodując milionowe straty

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Biznesmen zatrzymany przez CBA w związku z podejrzeniami o wyłudzenia podatku VAT. Na ponad 30 mln zł wyceniane są straty Skarbu Państwa w tej sprawie.

Funkcjonariusze katowickiej delegatury CBA zatrzymali kolejną osobę, która działała w zorganizowanej grupie przestępczej, wyłudzającej wielomilionowe kwoty nienależnego zwrotu podatku VAT. Zatrzymany Remigiusz K. to przedsiębiorca z województwa kujawsko-pomorskiego.

Postępowanie wszczęte w oparciu o materiały własne CBA prowadzone jest pod nadzorem Wydziału II ds. Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Śledztwo dotyczy procederu związanego z transakcjami karuzelowymi, tj. fikcyjnymi transakcjami w wewnątrzwspólnotowym obrocie stalą w celu wyłudzenia zwrotu podatku VAT. Ustalenia śledczych wskazują, że w pozorne obroty stalą zamieszane były także czeskie firmy.

Zatrzymanie to kolejny etap realizacji wielowątkowej sprawy, w której zarzuty usłyszało już 26 osób. Natomiast straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku VAT w wyniku działalności zorganizowanej grupy szacowane są na co najmniej 30 mln zł.

/Wydział Komunikacji Społecznej, CBA/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!