Wiadomości

KOD-ziarzy, którzy demonstrowali za przyjmowaniem uchodźców, obrzucono jajkami i petardami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W stronę członków i sympatyków Komitetu Obrony Demokracji, którzy w sobotę wieczorem uczestniczyli w w proteście, zorganizowanym na oświęcimskim rynku, poleciały petardy i jajka.

Manifestacja odbyła się w Oświęcimiu pod prowokacyjnym hasłem „Jezus też był uchodźcą”. Według „Gazety Wyborczej” oraz uczestników protestu KOD, zostali oni zaatakowani przez narodowców.

„Sympatycy ONR i kibole rzucali w kierunku protestujących petardy, świece dymne i jajka” – donosi „Wyborcza”, która nieustannie boleje nad tym, że Polska wciąż jeszcze nie jest tak ubogacona kulturowo, jak to ma miejsce w wielu miejscach w Europie Zachodniej, gdzie szaleje przestępczość i gdzie raz za razem dochodzi do zamachów terrorystycznych.

KOD-ziarze zwrócili się o interwencję do policji. Funkcjonariusze nie zdołali jednak ustalić, kto rzucał petardami i jajkami. KOD ma pretensje, że policja nikogo nie zatrzymała.

Sprawą zainteresował się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

„Choć o mało nie doszło do tragedii, policjanci nikogo nie zatrzymali. Nasz Ośrodek złoży w tej sprawie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa” – informują działacze ośrodka.

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!