Wiadomości

Kobieta uwierzyła, że jej kochanek potrzebuje pieniędzy na powrót na Ziemię

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pewna kobieta poznała na Instagramie “Rosjanina”. Oszust przekonywał kobietę, że ją kocha. Mężczyzna wmówił jej, że znajduje się na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i by wrócić na Ziemię potrzebuje pieniędzy. Ta przekazała mu 4,4 miliony jenów (około 150 tysięcy złotych).

65-letnia Japonka poznała “rosyjskiego kosmonautę” 28 czerwca na Instagramie – poinformował serwis informacyjny Yomiuri Shimbun. Oszust przekonywał, że pracuje na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Pisał do kobiety: “Chcę rozpocząć życie w Japonii. Nawet jeśli powiem to 1000 razy, będę to powtarzał. Kocham cię”. Kochanków dzielił jednak dystans. I to niemały. Oszust mówił “partnerce”, że nie stać go na pokrycie kosztów podróży z kosmosu. Potrzebował finansów na opłacenie lądowania rakiety.

Kobieta zgodziła się wysłać fałszywemu kosmonaucie pieniądze. Między 19 sierpnia a 5 września wykonała pięć przelewów na jego konto. W sumie straciła 4,4 miliona jenów, czyli około 150 tysięcy złotych. “Rosjanin” jednak nie rezygnował, wciąż prosząc kobietę o pieniądze. Ta w końcu nabrała podejrzeń i zgłosiła się na policję.

Jak tłumaczyła, oszust przekonał ją używaniem nazw instytucji związanych z badaniem kosmosu. – Uwierzyłam w nazwy NASA i JAXA – mówiła kobieta. Kochanek miał też zamieszczać na Instagramie zdjęcia z orbity. Kobieta przegapiła jednak kilka szczegółów, które zdradzały, że od początku ma do czynienia z oszustwem.

Więcej
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-10-12/japonia-oszust-z-instagrama-wyludzil-od-kobiety-150-tys-zl-chcial-wrocic-na-ziemie/?ref=aside_najnowsze

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!