Wiadomości

Kobieta jedząca abortowane dziecko – tak promuje się lubelska galeria

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na ulicach Lublina pojawiły się plakaty, na których widoczna jest m.in. kobieta jedząca abortowane dziecko. To reklamy Galerii Labirynt, współfinansowanej przez miasto, kontrowersyjnej instytucji – donosi portal Media Narodowe.

Galeria Labirynt oficjalnie poparła Strajk Kobiet Marty Lempart oraz zapewniała lubelskim środowiskom feministycznym pomieszczenia na potrzeby organizacji tegorocznej manify. Teraz promuje się obleśnymi plakatami. Na jednym z nich jest przedstawiona kobieta zjadająca abortowane dziecko. Czyż można sobie wyobrazić gorsze zwyrodnialstwo? – W prokuraturze zostało złożone zawiadomienie w tej sprawie – poinformowała Fundacja Życie i Rodzina.

Zawiadomienie zostało złożone przez grupę organizacji, działającą pod nazwą Obrońcy Katedry. W jej skład wchodzi także Fundacja Życie i Rodzina. W dokumencie możemy przeczytać o kontrowersyjnych plakatach: “Najbardziej gorszący z nich przedstawia kobietę, która z widocznym wyrazem zadowolenia na twarzy spożywa abortowany płód, scena ta jest wyjątkowo obraźliwa nie tylko ze względu na jej wulgarność, ale także kpi z takich wartości jak ochrona życia nienarodzonego. Kolejne ilustracje przedstawiają roznegliżowane wizerunki kobiety i mężczyzny z symbolicznie zasłoniętymi genitaliami.“.

Roczny budżet Galerii Labirynt wynosi 2 mln zł. W Lublinie kończy się właśnie zbiórka podpisów pod akcją “Pilnuj Budżetu”, która zawiera postulat zaprzestania finansowania z publicznych pieniędzy lewicowych podmiotów, w tym Galerii Labirynt.

/medianarodowe.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!